Trzicnnik ostrokwiatowy (Calamagrostis xacutiflora) ‚Karl Foerster’

To jeden z najpopularniejszych trzcinników sadzonych w ogrodach lub założeniach trawiastych. Przepięknie wygląda nasadzony w dużych ilościach. Jest naprawdę trawą łatwą w uprawie. Jego podstawowy gatunek spotkamy na łąkach, przy lasach lub nieużytkach.

Trzcinnik ostrokwiatowy ‘Karl Foerster’ jest trawą dorastającą do około 150 cm. Ma zielone, podłużne liście, lekko ostre na brzegach. Przy niedostatku słońca pokładają się, podobnie jak kwiatostany. Kwitnie od czerwca. Podłużne kwiatostany utrzymują się aż do mrozów. W miarę przekwitania przybierają barwę beżową. Kłosowate kwiatostany są dość miękkie w dotyku. Idealnie nadają się do wykorzystania w suchych kompozycjach florystycznych.

Trzcinnik uwielbia słońce, i tam gdzie mamy go najwięcej należy go sadzić. W półcieniu staje się wybujały. Toleruje większość gleb ogrodowych, ale najlepiej rozwija się na glebie przepuszczalnej, lekko wilgotnej. Podłoże bardzo mokre i gliniaste nie służy roślinie. Trzcinnik ten nie wymaga nawożenia. Jest mrozoodporny tak jak wszystkie trzcinniki. Jesienią warto związać rośliny w snopki. Bardzo łatwo się rozmnaża- przez wiosenny podział kępy.