Miskant chiński (Miscanthus sinensis) ‚Sirene’

Miskant chiński ‚Sirene’ to odmiana o ładnym kompaktowym wyglądzie. Liście są dość cienkie, bo mają około 0,5- 1 cm szerokości. Wąskie, zielone liście z białym nerwem po środku, który wyraźnie się odznacza na liściu wyrastają łukowato z kępy. Miskant ‚Sirene’ osiąga w fazie kwitnienia około 180-200 cm. Pojedyncze kwiatostany mogą wyrastać nieco wyżej. Mają bardzo jasny odcień. Pojawiają się pod koniec sierpnia i na początku września. Utrzymują się do zimy.

Miskant ‚Sirene’ preferuje wilgotną, żyzną glebę i słoneczne stanowisko. W półcieniu i cieniu nie będzie dobrze się rozwijał. Najobficiej zawsze kwitnie w słońcu. Wytwarza wtedy masę kwiatostanów, które utrzymują się aż do zimy. Dobrze związane kępy zdobią przez całą zimę rabaty. Nie jest wymagającym miskantem. Szybko rośnie, dobrze zimuje Jedynie w pierwszym roku po posadzeniu nasadę trawy obsypujemy korą ogrodową by była zabezpieczona przed mrozem.

Pod koniec października liście miskanta chińskiego ‚Sirene’ stają się żółte, przez co kępa ładnie wygląda przed nastaniem mrozów. Może być wtedy ciekawą ozdobą rabat.

miskant chiński sirene

DSC05775